Doprovodný program

Česko-slovenské psychedelické fórum 2019
18. - 19. 10. 2019

Po skončení přednášek jsme v magických prostorách Kláštera Sv. Anežky připravili prožitkový hudební program. Pro všechny účastníky konference je zdarma, vstupenky ale bude možné zakoupit také samostatně.

NAČEVA & DJ FIVE

Pátek 18. 10., 22:00 - 23:00

Současný program kultovní postavy české alternativní scény Moniky Načevy, je sestaven hlavně z písní desky Mami, kde Načeva poprvé spolupracovala s našim nejvypracovanějším a nejúspěšnějším turntablistou Dj Five z Brna, ale i z dalších skladeb z alb Nebe je rudý, Mimoid a Průvan v hlavě. Vystoupení je postaveno na básních Jáchyma Topola a Sylvy Fischerové s elektronickým podkladem od producentů – Karaoke Tundra, Dj Side, Tim Wright, Krek, Tentato a dalších. Show se pohybuje v experimentálních až psychedelických polohách mezi styly downtempo, elektro, abstrakt hiphop, dub a bass.


DIALECT live

Pátek 18. 10., 23:00 - 24:00

Dialect je elektronický projekt, pohybující se na poli psychedelické experimentální hudby a hypnotického techna, za kterým se skrývá Michael Pullmann. Ten se na české elektronické scéně pohybuje už bezmála 20 let. Začal jako DJ v pražské škole LIVCZ a postupně sbíral zkušenosti i se skladáním muziky. Tento rok je to 10 let, co provozuje spolu s Lukášem Pihávkem (aka Pluge) digitální label Transporta Records, na kterém vydávají svou hudbu i další producenti jako např. domácí Elektrabel nebo slovenský Makkatu. V březnu tohoto roku vydal album na britském techno labelu Singularity Records a Junodownloads album označilo za favorita na „techno album roku“.


IM CYBER

Pátek 18.10., 22:30 - 24:00

Cesty mezi kulturami, krajinami vnitřními i těmi venku, tep velkoměsta, dynamika džungle. Přesně takové příběhy má teď ve svých setech ráda DJka IM Cyber. Na naší afterparty se s ní proletíte na křídlech deep housu a deep techna do snových atmosfér i světa zemitých šamanských rytmů.


JÓGOVÁ SEANCE S IVETOU NYKODÝMOVOU

sobota 19.10., 08:30 - 09:45

Také jóga je unikátní system, který dokáže zejména díky svým meditačním a dechovým technikám zprostředkovat transcendentní zkušenost.  Pracuje jak s tělem, skrze propracovaný systém ásán, tak s myslí, za pomoci meditace a koncentrací na dech. Cílem cvičení může být nejen dosažení klidu mysli, ale především osovobození z našich omezení, překonání času a prostoru, rozpuštění ega a splynutí s kosmickým vědomím. Cíl je jeden, cesty různé. Hodina je vhodná pro všechny stupně pokročilosti. Hodinou Vás provede lektorka Iveta Nykodýmová, lektorka vinyasy a forrest yogy. Více na webových stránkách www.punctum.cz Jógamatky budou k dispozici, ale pokud máte, přineste si vlastní.


GONGOVÁ LÁZEŇ S MARTINOU JELČIĆ

sobota 19.10., 19:30 - 21:00

Gongová lázeň za pomoci metrového, ručně vyrobeného symfonického gongu. Gong je mistr ve zpomalení mozkových frekvencí a umí dovést do stavu hlubokého uvolnění mysli (Théta) i těla. Gong nás také spojuje s naším fyzickým tělem, jeho vibrace můžeme krásně vnímat uvnitř těla, jako důkladnou masáž všech jeho vrstev.


TÓNY BRÁNY

sobota 19.10., 22:00 - 23:00

“Písně, které hrajeme a zpíváme, pochází většinou od indiánů nebo z šamanských léčivých ceremonií různých národů a etnik. Některým z písní jsme dali novou formu a začali jsme překládat i texty, které jsou původně většinou ve španělštině. Poslední dobou k nám také začínají přicházet vlastní písně inspirované tímto prostředím.
Nyní s nimi vystupujeme i před publikem, pořádáme koncerty a účastníme se různých festivalů. Jejich posláním je oslavovat krásu života, návrat člověka k přírodě a skutečným hodnotám.”
Tóny Brány


OMNION

sobota 19.10., 21:00 - 22:00

Omnion je sólový projekt skladatele, multi-instrumentalisty a hráče na tabla Tomáše
Reindla, ve kterém se snoubí inspirace prastarými tradicemi extatické hudby
Východu i Západu, spolu s přístupy a technikami současné elektronické scény.
Kromě tradičních nástrojů (např. indická tabla, didžeridu, klarinet, trombon,
koncovka) a použití lidského hlasu (alikvótní zpěv, beatbox, recitace rytmů) využívá
Omnion technologie smyčkování, mixování a procesování v reálném čase.


ZÓNA & YUKIMURA

sobota 19.10., 23:15 - 00:45

Zóna, jejíž jádro tvoří Tereza a Tomáš Kerle, ve své tvorbě využívá rozmanité umělecké přístupy, ve kterých se setkává zvuk, hudba, vizuální elementy a prvky site-specific performance. Témata Zóny jsou mj. chůze a putování krajinou, spiritualita, změněné stavy vědomí, časoprostor a vytváření specifických zvukově-vizuálních atmosfér, které mohou posluchače vytrhnout z každodenního běhu času a postavit je do vzácného tady a teď.
Zóna spojila síly s pražským producentem a zvukovým experimentátorem Yukimurou. Ten se ve svém Mustakillah studiu už celou řadu let věnuje produkci rozmanitých zvukových projektů a spolupracuje s mnoha místními i světovými producenty a hudebníky. Mimo jiné se i jako dj věnuje vytváření hudebních a zvukových koláží utvářející osobitou atmosféru v daném prostoru.


Top